O Kancelarii

Kancelaria adwokacka powstała w 2008 r. Jej założycielem jest adwokat Michał Sankowski, który w latach 2005 – 2008 r. odbył aplikację adwokacką. Dzięki doświadczonemu i sprawnemu zespołowi prawników, kancelaria adwokacka świadczy profesjonalną pomoc prawną najwyższej jakości klientom z Polski i z zagranicy, podejmując wyzwania nawet w najbardziej skomplikowanych sprawach. Pomoc prawną świadczymy również w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Specjalizujemy się w sprawach o unieważnienie umów kredytów walutowych (tzw. kredyty frankowe), prawie spadkowym, sprawach o dział spadku, sprawach o zachowek, sprawach o odrzucenie spadku w imieniu osoby małoletniej, prawie imigracyjnym, prawie rodzinnym tj. rozwody, alimenty, podział majątku małżeńskiego. Kancelaria adwokacka świadczy również doradztwo prawne podmiotom z kapitałem zagranicznym m.in. rejestracja spółek, opiniowanie umów, uzyskiwanie zezwoleń na pobyt w Polsce, uzyskiwanie zezwoleń na pracę, uznanie za obywatela polskiego lub potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego. Świadczymy również pomoc prawną w sprawach o zapłatę oraz w sprawach karnych.

Nasza kancelaria to zgrany zespół ludzi, których łączy wspólna praca i dążenie do świadczenia usług prawniczych na najwyższym poziomie. Dzięki doświadczonym i dynamicznym prawnikom jesteśmy w stanie szybko i skutecznie pomóc naszym klientom nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Prawnicy z naszej kancelarii reprezentują klientów przed sądami i urzędami na terenie całej Polski. Dzięki temu nasi klienci zwolnieni są z obowiązku osobistego stawiennictwa w sądach bądź urzędach i angażowania się w długotrwałe procedury prawne. Lokalizacja naszej kancelarii zapewnia dyskrecję i komfortowy dojazd. Lokal kancelarii zapewnia również możliwość organizowania rozpraw sądowych online, bez konieczności stawiennictwa klientów kancelarii w budynku sądu lub nawet bez konieczności przyjazdu do Polski.

Adwokaci naszej kancelarii pomagają wybrać klientom najlepszą strategię działania w konkretnej sprawie. Zapewnia to nie tylko właściwą ochronę ich praw i interesów, ale pozwala na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie niepotrzebnych kosztów.

Zasady współpracy z kancelarią adwokacką

Współpraca z naszą kancelarią rozpoczyna się od spotkania z adwokatem. Odbywa się ono w siedzibie kancelarii lub w formie zdalnej online. Podczas spotkania adwokat zapoznaje się z okolicznościami danej sprawy i udziela wstępnej porady oraz może przedstawić klientowi warunki prowadzenia sprawy przez kancelarię. W przypadku spraw o unieważnienie umowy kredytowej osoba szukająca pomocy prawnej w naszej kancelarii powinna w pierwszej kolejności przesłać mailem skan umowy kredytu lub dostarczyć ją do kancelarii.

W zależności od indywidualnych preferencji klienta kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną w ramach pojedynczych zleceń lub w ramach stałej obsługi prawnej. Rozliczenie usługi prawnej świadczonej przez kancelarię może być dokonane według stawki godzinowej bądź według stawki ryczałtowej, gdy honorarium kancelarii jest z góry ustalone.

Rozpoczęcie reprezentacji klienta przez adwokata poprzedzone jest podpisaniem umowy zlecenia i udzieleniem adwokatowi stosownego pełnomocnictwa. Na podstawie pełnomocnictwa adwokat uzyskuje umocowanie do działania w imieniu i na rzecz swojego mocodawcy. W każdej sprawie kancelaria utrzymuje stały kontakt z klientem, informując go na bieżąco o postępach w jego sprawie. Również klient ma w każdym czasie możliwość skontaktowania się z kancelarią i uzyskania informacji na temat postępów w swojej sprawie. Zasady wynagrodzenia adwokackiego są każdorazowo indywidualnie ustalane z klientem przez adwokata. Kancelaria adwokacka stosuje różne warianty wynagrodzenia — wynagrodzenia według stawki godzinowej, wynagrodzenie ryczałtowe lub wynagrodzenie, którego wysokość jest uzależniona od wyniku sprawy (tzw. success fee).

Po zakończeniu sprawy kancelaria adwokacka zwraca klientowi, który się stawi, wszelkie pochodzące od niego dokumenty, a także dokumenty urzędowe doręczone do kancelarii w toku postępowania.

Kancelaria adwokacka reprezentuje swoich klientów przed sądami, prokuraturami i wszelkimi innymi urzędami zarówno na terenie Warszawy, jak i na obszarze całej Polski. Istnieje także możliwość uzyskania w kancelarii adwokackiej porady prawnej „na odległość” przez osoby przebywające za granicą, bądź które z innych przyczyn nie są w stanie przybyć na spotkanie do siedziby kancelarii. W takim wypadku klient zobowiązany jest uiścić wynagrodzenie za usługę prawną z góry. W przypadkach nagłych, związanych z koniecznością podjęcia niezwłocznie czynności obrończych w stosunku do osób pozbawionych wolności, dopuszczalne jest również, aby pełnomocnictwo upoważniające do działania adwokata podpisała inna osoba, która dysponuje możliwością przybycia do siedziby kancelarii. W tym wypadku adwokat niezwłocznie podejmuje działania w celu uzyskania potwierdzenia pełnomocnictwa od osoby pozbawionej wolności, którą zamierza reprezentować.